• Beseda

• 4. 4. 2024
      • V dnešný deň našich cukrárov poctili svojou návštevou páni zo spoločnosti Dr. Oetker.

Žiaci, ale aj učitelia sa dozvedeli mnoho zaujímavých vecí ako z histórie spoločnosti, tak aj o ich výrobkoch, ktoré majú dlhoročnú tradíciu na našom trhu. Naši žiaci pod vedením svojich majsteriek už dlhodobo a denno-denne používajú široký sortiment tejto značky v rámci odborného výcviku. Pánom ďakujeme veľmi pekne za darované suroviny a reklamné predmety a už teraz sa tešíme na ďalšiu spoluprácu.

• Svetový deň povedomia o autizme

• 3. 4. 2024
      • Dňa 2.4.2024 bol Svetovým dňom povedomia o autizme a modrá farba sa pripisuje práve tomuto ochoreniu. Je farbou komunikácie a my sme sa tiež aspoň symbolicky spojili so všetkými našimi malými, ale i veľkými žiakmi a v modrých tričkách s rôznymi modrými ozdobami sme sa spoločne odfotili na školskom dvore.

Podľa najnovších štúdií prevalencia autizmu neustále rastie. Od roku 2000, kedy bolo autizmom ohrozené jedno dieťa z 5000, sa tento pomer zvýšil na jedno dieťa zo 100. Na Slovensku, podobne ako vo svete, sa zvyšuje povedomie o potrebe skorej diagnostiky a intervencie, ktoré môžu zlepšiť kvalitu života jedincov s autizmom a ich rodín.

• Tvorivé dielne

• 28. 3. 2024
      • Žiaci 2. stupňa a OU sa v tvorivých dielňach Gemerského osvetového strediska oboznámili s technikami príprav a výroby rôznych ozdôb v rámci Veľkonočných sviatkov.