• Projekt

Radosť z pohybu
    • 1.stretnutie - Zábava s loptou

V priestoroch telocvične našej školy sme sa stretli, aby sme sa spoločne zabavili pri športových aktivitách, ktoré budú realizované pravidelne od decembra 2018 do augusta 2019.

Vianočné posedenie

Dňa 20.12.2018 sa konalo Vianočné posedenie zamestnancov školy. V rámci príjemného posedenia v predvianočnom čase sa zorganizovala aj tombola, pri ktorej bola veselá zábava. Finančné prostriedky vyzbierané predajom tombolových lístok v celkovej sume 100.- € sme venovali Nadácii pre deti Slovenska.

2. stretnutie - Zábava s loptou 01/2019

V novom roku pokračujeme, aktivity sme zamerali na zábavu s loptou . Rozvíjali sme kooperáciu medzi deťmi ako aj medzi deťmi a dospelými. Bolo nám veselo, veď pohyb je radosť.

3. stretnutie 01/2019

Prekážky? Prekážky tie spolu zdoláme, niečo treba preskočiť, inde treba prekročiť, na lavičku vyskočiť. „ Aha, tu sa šmýkať môžeme.“

4. stretnutie

Dnes sme si precvičili správne držanie tela, jednotlivé svalové skupiny, aby sme boli silnejší a zdravší. Bolo nám príjemne, s loptou a s kamarátmi  je zábava.

5. stretnutie - 02/2019

Zábava s loptou sa nám všetkým páči, preto v aktivitách pokračujeme. Precvičili sme si aj rovnováhu a správne držanie tela. Mini basketbalový kôš je super. Dnes bolo prekvapenie navyše, hrali nám veselé detské pesničky.

MAREC 2019

Jarné slniečko nás vylákalo von na čerstvý vzduch. Autobus nás priviezol pre veľkú bránu, za ktorou sa ukrýva prekvapenie. Velikánsky kaštieľ Betliar ukrytý v parku. „ Aha, snežienky a koľko veľa.“ Zvedavé kroky nás vedú ďalej popri kaštieli chodníčkom k ďalšiemu prekvapeniu. Pri rybníku sme si oddýchli a zvedavý pokračujeme ďalej. „ Ten park je ale veľký, môžeme tu behať“ príjemnú jarnú turistickú vychádzku s nami absolvovali nie len pani učiteľky ale aj rodičia. Princeznú sme nestretli, ale bolo nám príjemne a veselo, s úsmevom na tvári.

CVIČÍME

Šimon : „A toto je čo?“ opýtal za prekvapene. Šikovná Izabelka s úsmevom na tvári, zvedavému Šimonovi aj ostatným predviedla ako sa tie farebné kopčeky zdolávajú. Spolu je nám vždy veselo.

Na úvod sa rozcvičíme. Posilníme kosti, svaly, nech sme silní, zdraví. Jarná únava nech sa nám vyhne. Dnes sme opäť zdolávali prekážky. Penový šerm je tiež zábavný. Zsoltika je vždy veľmi vďačný, vždy s veľmi teší, dnes takto ďakuje.

Pribudli nám nové krásne farebné pomôcky na precvičovanie pohybových zručností. Dnes sme sa teda sústredili na zlepšovanie koordinácie tela a udržanie rovnováhy. Simona: „ potila som sa pri tom, idem sa zahrať s loptou“

APRÍL 2019

Lopta to je fajn kamarát. Lopta veľká či malá, vždy je s ňou  zábava.

Prekážky nás čakali v triede aj vonku na školskom dvore. My sme ich spoločne a s radosťou zdolávali. Bolo to opäť zábavné. Posilnili sme si svaly a zlepšili koordináciu pohybov.

Navštívili sme územný spolok Slovenského Červeného kríža so sídlom na ulici Pionierov 8 v Rožňave. Cieľom našej návštevy bolo oboznámiť sa s činnosťou SČK a nadobudnúť teoretické poznatky a praktické zručnosti o poskytovaní prvej pomoci pri úrazoch.

Ďakujeme za odbornú inštruktáž Mgr. M. Letanovskej.

MÁJ 2019

Noví štvronohí kamaráti.

JÚN 2019

Prekážky

Turistika v Slovenskom raji.

Zábava s loptou

Loptové hry