• Šikovníček: je krúžok zameraný na rozvoj kreativity a podporu pracovných činností a pohybových zručností, na rozvoj jemnej motoriky a sebaobslužných činností. Deti budú pracovať s rôznymi materiálmi a netradičnými technikami.

Monika Sappanošová- vedúca krúžku

Detská ZUMBA: rozvíja nielen pohybové schopnosti dieťaťa, ale aj jeho osobnosť. Podporuje ich kreativitu a necháva deti tancovať podľa svojich pocitov. Deti sa učia samostatnosti a kolektívnemu správaniu. Zumba zlepšuje koordináciu pohybov, deti sa naučia nové základné kroky a pohyby na rôzné tanečné štýly.

Mgr. Alena Hatvaníková - vedúca krúžku

VÝTVARNÝ KRÚŽOK: rozvíja výtvarný prejav detí, ich estetické cítenie a schopnosti. Deti si zdokonaľujú svoje zručnosti v kresbe, maľbe, strihaní, lepení, modelovaní, spoznávajú nové techniky a materiály. Podieľajú sa pri výzdobe interiéru školy, tried aj internátu, priebežne sa zapájajú do rôznych výtvarných súťaží. Prispievajú svojimi výtvarnými prácami do detského časopisu Vrabček, kde sú ich obrázky často uverejnené.

Dagmar Sikorová - vedúca krúžku

ŠIKOVNÍČEK

Hlavným cieľom krúžku je rozvoj základných manuálnych zručností, jemnej motoriky, tvorivosti a fantázie detí. Tvorivými a pohybovými hrami, rozhovormi sa u detí rozširuje slovná zásoba a pohybové zručnosti.

DRAMATICKO-HUDOBNÝ KRÚŽOK

Cieľom krúžku je posilňovať čitateľskú gramotnosť, pestovať lásku ku knihám, rozvíjať slovnú zásobu detí. Deti spoznávajú  piesne rôzneho žánru  a rôzne hudobné nástroje.

VÝTVARNÝ  KRÚŽOK

Vo výtvarnom krúžku deti rozvíjajú svoje schopnosti a talent. Spoznávajú rôzne výtvarné techniky a materiál. Hra s farbami im prináša nové skúsenosti a radosť s možnosťou realizácie svojich predstáv a fantázie. Ich obrázky zdobia priestory školy a internátu. Máme radosť, keď sú obrázky našich detí uverejnené v detskom časopise Vrabček.

Vedúca krúžku: Dagmar Sikorová

KRÚŽOK  SPOLOČENSKÝCH  HIER

Deti si v rámci krúžku vyskúšajú rôzne spoločenské hry, pri ktorých si rozvíjajú myslenie, obratnosť a šikovnosť. Učia sa dodržiavať dohodnuté pravidlá hry, odbúravať agresivitu a upevňovať kamarátske vzťahy. Prostredníctvom spoločenských komunikačných hier je formovaná najmä schopnosť komunikácie v materinskom jazyku, vyjadriť koncepty, myšlienky, pocity, fakty a názory ústnou formou (počúvanie, hovorenie) a z jazykového hľadiska interaktívne reagovať primeraným a kreatívnym spôsobom. Dôraz kladieme hlavne na spoločenské hry vyžadujúce kritické myslenie, riešenie problémov, vzájomnú spoluprácu, rôzne typy stratégií a logické myslenie ako je kartová hra a jej rozšírenia, komunikačné hry, či strategické hry a ďalšie.

HUDOBNO-DRAMATICKÝ KRÚŽOK

Rozvíja hudobnosť, podnecuje záujem o spev, formuje základné spevácke návyky, rozvíja hudobný sluch, zmysel pre rytmus, pohybové schopnosti.

KRÚŽOK ETICKEJ VÝCHOVY

Je zameraný na rozvoj komunikačných schopností, sociálnych spôsobilostí a na získavanie vedomostí, zručností pre praktický život. Deti sa hravou formou učia zásadám prosociálneho správania.

ENVIRONMENTÁLNY KRÚŽOK

Pomáha pochopiť nevyhnutnosť ochrany prírody, jej hodnoty, zdroje, funkcie. Cieľom záujmového krúžku je vštepovať zásady správania sa k prírode a jej ochrana formou hier a vychádzok.

ŠIKOVNÍČEK

Rozvíja u detí zručnosť, fantáziu a tvorivosť detí. Pestuje estetické cítenie a jemnú motoriku. Deti spoznávajú a pracujú technikou: koláž, frotáž, maľovanie na sklo a kameň,  modelovanie, skladanie papiera.

ŠPORTOVÝ KRÚŽOK

Má charakter výdatnej pohybovej aktivity, ktorú deti vykonávajú podľa možnosti vonku, v prírode, na ihrisku. Cieľom je hravou formou získavať nové skúsenosti, rozvíjať súťaživosť, obratnosť, zručnosť, postreh, vôľové vlastnosti detí.

VÝTVARNÝ  KRÚŽOK

Uskutočňuje sa zväčša tvorivou činnosťou žiakov. Cieľom je objaviť skryté výtvarné talenty, rozvíjať tvorivé schopnosti žiakov, výtvarné myslenie, predstavivosť a fantáziu. Rôzne činnosti prežívané v detskom kolektíve prinášajú nové zážitky a ľahko sa stávajú motivačným prvkom pri výtvarnej činnosti.Voľba materiálu je prispôsobená možnostiam školy.Techniky práce sú väčšinou kombinované.Naše práce zdobia priestory internátu. Zapájame sa aj do rôznych výtvarných súťaží.

Vedúca krúžku: Dagmar Sikorová

..................................................................................................................................................................

KRÚŽOK RUČNÝCH PRÁC

Je zameraný na rozvoj jemnej motoriky, pracovnej zručnosti  pri práci s papierom, textilom, vlnou, odpadovým materiálom. Cieľom je rozvoj povahových vlastností, zručnosti, usilovnosti, vytrvalosti, presnosti.  Naučiť deti vážiť si prácu svoju aj iných a mať radosť z vykonanej práce. šk. rok 2013/14