•   Sme  doma

V súvislosti  s ohrozením verejného zdravia z dôvodu ochorenia COVID-19 spôsobeným koronavírusom sa prerušilo vyučovanie na školách v období od 16. marca 2020 do odvolania. Vzdelávanie a výchova detí bola zabezpečená dištančnou formou cez internet alebo zasielaním rôznych pracovných listov.

Február

Tvorivé dielne

PUZZLIÁDA

Deti ŠKD a VS súťažili v skladaní puzzle.

Návšteva v predajni CHOVLOV

Január

Práva a povinnosti detí

Pri výchove a vzdelávaní plne rešpektujeme základné práva dieťaťa.

VII. ročník výtvarnej súťaže

„Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany“

„ZÁCHRANÁRI NA LÚKE, V LESE, V HORSKOM TERÉNE“.

V okresnom kole v kategórii špeciálne školy sme získali krásne tri ocenenia:

1. miesto získala Daniela Karalová

2. miesto získala Romana Karalová

3. miesto získal Alex Lovas

December

Čas vianočný

December je čas túžobného očakávania kúzelných Vianoc. Aj u nás vládla táto čarovná atmosféra. Radostné vzrušenie a predstava prekrásnych Vianoc nás nútila k veľkým pracovným výkonom. Každá výchovná skupina si skrášľovala svoju triedu, vyzdobili sme spoločné priestory a okná na internáte. Spoločne sme vyrábali vianočnú výzdobu: farebné reťaze, pestré ozdoby na stromček, vianočné ikebany. Nezabudli sme ani na našich blízkych. Vlastnoručne vyrobené vianočné pozdravy sú pestré a nápadité, a pri ich zhotovovaní do nich vkladáme aj kúsok seba, svoju šikovnosť, fantáziu a lásku. Skutočné Vianoce sa začali, keď sme sa spoločne všetci stretli pri zdobení vianočného stromčeka. Všade žiarili svetielka, trblietali sa guličky na stromčeku, po chodbách bolo cítiť vôňu medovníčkov a ihličia.

V tomto predvianočnom čase sme navštívili aj SUBSÍDIUM v Rožňave, kde deti obdarovali dôchodcov vlastnoručne vyrobenými darčekmi.

November

Týždeň boja proti drogám

Počas celého týždňa sme sa snažili implementovať problematiku boja proti drogám do činností v ŠKD a na školskom internáte, ako preferovanie zdravého životného štýlu a zdravej výživy, vo vytváraní hodnotných voľnočasových aktivít. Hrali sme sa,športovali, tvorili, hľadali rôzne spôsoby riešenia pre nás niekedy náročných situácií, zúčastnili sa besedy.

Október

16. októbra si pripomíname Svetový deň zdravej výživy. Svetový deň výživy zdôrazňuje potrebu zdravého stravovania sa. Deti ŠKD a VS si tento deň pripomenuli prípravou zdravej pomazánky a ochutnávkou ovocia a zeleniny.

Mesiac október je tradične mesiacom oslavy jesene života a pripomienkou úcty k všetkým starším ľuďom. Pri tejto príležitosti sme s deťmi pripravili darčeky pre seniorov.

September

Po letných prázdninách sme sa vrátili späť do školy. Spoločne sme si zopakovali pravidlá bezpečného správania sa v ŠKD a na ŠI. Krásne slnečné popoludnia sme využili na hry na školskom dvore a na prechádzky.

Na školskom dvore sme zorganizovali športovo-pohybovú aktivitu, ktorej cieľom bolo motivovať deti k pohybu.