Všetkým učiteľkám, učiteľom, vychovávateľkám a ďalším pedagogickým zamestnancom želáme ku Dňu učiteľov:
- aktívnych, bystrých a vychovaných žiakov,
- spolupracujúcich rodičov,
- menej nariadení, usmernení a byrokracie,
- kvalitné učebnice,
- dobrého ministra školstva,
- menej "reforiem" a viac konkrétnych opatrení reálne zlepšujúcich podmienky učiteľa pre výkon jeho práce,
- lepší systém financovania škôl,
- finančné ohodnotenie adekvátne spoločenskej dôležitosti a náročnosti Vašej práce.
Určite je tých vecí, ktoré by si naši učitelia a naše školstvo zaslúžili, omnoho viac.
Ale hlavne Vám prajeme veľa zdravia, pevných nervov, chuti a elánu do Vašej krásnej práce.